google-site-verification=oQ1XtWEB4BJUAJXnzRv4YXU_yb9-UDYZTA2nm8Ojd_k کسیک مناره آنتالیا | با بنای زیبای مسجد کورکوت و یا مسجد کبیر آشنا شوید

کسیک مناره آنتالیا | با بنای زیبای مسجد کورکوت و یا مسجد کبیر آشنا شوید

تصویری زیبا از مناره کسیک آنتالیا

کسیک مناره آنتالیا | با بنای زیبای مسجد کورکوت و یا مسجد کبیر آشنا شوید

کسیک مناره آنتالیا

آنتالیا از شهرهای مهم و توریستی کشور ترکیه است ،این شهر دارای جاذبه های توریستی تاریخی ،فرهنگی،تفریحی و طبیعی فراونی است.یکی از این جاذبه ها کسیک مناره آنتالیا میباشد که با تاریخ و تمدنی که دارد اعتبار این شهر را بالا برده است.برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این مکان با ما باشید.


آشنایی با کسیک مناره آنتالیا

کسیک مناره به معنای مناره های بریده شده می باشد ،مسجد کسیک مناره آنتالیا یکی از برجسته ترین بناهای تاریخی ترکیه به شمار می آید و نمایانگر تاریخ کهن شهر آنتالیا است که از دوران حکومت رومی‌ها تا به امروز حفظ‌ شده است. هنگامی‌ که امپراتور وقت روم ها در سال ۱۳۰ میلادی از استان آنتالیا بازدید کرد به‌افتخار ورود او دروازهای با سه طاق بزرگ و ستون های تزئین شده در کنار کسیک مناره بنا کردند.

در آن زمان این دروازه تنها راه ورودی به شهر آنتالیا به‌حساب می آمد و همین مسئله بر اهمیت آن افزود. امروزه دو برج دروازه و قسمت هایی از دیوار مربوطه را می‌توان در کنار بندرگاه مشاهده کرد. در سال ۱۸۹۶ میلادی مسجد کسیک مناره دچار آسیب جدی شد، مسجد در آتش سوخت و قسمت چوبی بالای مناره آن از بین رفت. از آن زمان به بعد، به کسیک مناره آنتالیا مشهور است.شما میتوانید با انتخاب تور آنتالیا و سپس سفر به این شهر از این مکان تاریخی بازدید کنید.

نگاهی به پیشینه کسیک مناره آنتالیا

کسیک مناره در محله قدیمی آنتالیا در یکی از خیابان های کالجی در جنوب ترکیه به ‌عنوان معبدی رومی در قرن دوم میلادی ساخته شد. در قرن هفتم به‌افتخار مریم مقدس به کلیسای روم شرقی تبدیل شد اما در قرن هشتم در اثر حمله اعراب به‌شدت آسیب دید تا اینکه دو قرن بعد بازسازی شد و به محل عبادت مسلمانان تغییر یافت.

تصویری از خیابان کسیک مناره آنتالیا

در قرن سیزدهم در زمان سلجوقیان مناره واقعی اضافه شد و بعد از آن با بازپس‌گیری آنتالیا به دست پادشاه قبرس دوباره به کلیسا تغییر کاربری داد؛ اما این پایان ماجرا نبود. کسیک مناره آنتالیا در زمان عثمانی ها و بایزید دوم و به دستور شاهزاده کورکوت، به مسجد تبدیل‌شده است. به همین دلیل به کسیک مناره مسجد کورکوت و یا مسجد کبیر گفته می‌شد.

جاذبه های اطراف کسیک مناره آنتالیا

از جاذبه های اطراف این منطقه میتوانیم به کالجی، کالجی مارینا، بندرگاه آنتالیا و سواحل مدیترانه، پارک کارالیوگلو اشاره کرد.

بهترین زمان برای بازدید از کسیک مناره آنتالیا

ترکیه با کوه های بلند و دریاهای آزاد احاطه‌شده است و آب‌وهوای متنوعی دارد. آب‌وهوای مناطق شمالی ترکیه اقیانوسی و مناطق جنوبی آن معتدل مدیترانه‌ای است. آب‌وهوای حاکم در مناطق داخلی نیز نسبتاً خشک و قاره‌ای است. می‌توان گفت بهترین زمان برای انتخاب تور آنتالیا و سفر به مناطق جنوبی ترکیه فصل تابستان و زمان مناسب برای مناطق مرکزی و شمالی فصل زمستان است.

رستوران های اطراف کسیک مناره آنتالیا

در اطراف مسجد کسیک مناره کافه‌ها و رستوران‌های مختلفی وجود دارد ازجمله وانیلا لانج، رستوران آریا، لوج آگاتا، ناهارخوری کی-تی.

دسترسی به کسیک مناره آنتالیا

حمل‌ونقل عمومی :حمل‌ونقل عمومی در آنتالیا مبتنی بر تاکسی اختصاصی، تاکسی‌های ون اشتراکی و تراموا است. باید مراقب نرخ تاکسی‌های شخصی باشید و قبل از سوارشدن قیمت آن را چک کنید که نسبتاً گران هستند. این تاکسی‌ها تماماً به رنگ زرد بوده و محاسبه نرخ کرایه با استفاده از تاکسی‌متر انجام می‌شود. تاکسی‌های دیگر تاکسی‌های ون هستند که در شهر آنتالیا به نام دلموش نامیده می‌شوند و با ظرفیت ۱۰ سرنشین به‌صورت اشتراکی مورداستفاده مسافران قرار می‌گیرند و در خطوط مشخصی حرکت می‌کنند.

استفاده از اتوبوس، بهترین و راحت‌ترین روش برای دسترسی به اکثر مناطق آنتالیا است.

با خودروی شخصی: وسایل حمل‌ونقل عمومی در آنتالیا ارزان، در دسترس و کارآمد هستند، بنابراین شما می‌توانید برای رسیدن به نقاط مهم شهر از این وسایل استفاده کنید؛ اما در صورت تمایل می‌توانید ماشین نیز اجاره کنید و به سمت خیابان سیولک و مسجد کسیک مناره برانید.

آدرس کسیک مناره آنتالیا

کسیک مناره آنتالیا در محلهی موراتپاسا ۰۷۱۰۰ و در خیابان سیولک واقع‌شده است.

شما میتوانید با انتخاب تور آنتالیا و سپس سفر به این شهر زیبا از جاذبه های آن بازدید کنید.برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این مکان میتوانید از مشاوره همکاران ما استفاده کنید.

منبع
mag.cafegardesh
wikipedia

badsagroup

دیدگاه های مطلب

اولین کسی باشید که نظر میدهد “کسیک مناره آنتالیا | با بنای زیبای مسجد کورکوت و یا مسجد کبیر آشنا شوید”

تمام حقوق این سایت برای ما محفوظ است.

تور تایلندتور بلغارستانتور صربستانتور استانبولتور آنتالیا