google-site-verification=oQ1XtWEB4BJUAJXnzRv4YXU_yb9-UDYZTA2nm8Ojd_k شهر باستانی آسپندوس آنتالیا | آمفی تئاتر شهر باستانی آسپندوس آنتالیا

شهر باستانی آسپندوس آنتالیا | آمفی تئاتر شهر باستانی آسپندوس آنتالیا

تصویری از شهر باستانی آسپندوس آنتالیا

شهر باستانی آسپندوس آنتالیا | آمفی تئاتر شهر باستانی آسپندوس آنتالیا

شهر باستانی آسپندوس آنتالیا

شهر باستانی آسپندوس آنتالیا ، در فاصله ۵۰ کیلومتری از شهر آنتالیا واقع شده است، که یکی از قطب های گردشگری و تاریخی در آنتالیا محسوب می شود. آثار باقی مانده تئاتر تاریخی شهر آسپندوس متعلق به یکی از بزرگترین امپراطوری های روم می باشد. هر ساله در این مکان فستیوال تابستانه اٌپرا و باله Opera and Ballet برگزار می شود که لحظات تکرار نشدنی را برای شما رقم می زنند.


ویژگی های شهر باستانی آسپندوس آنتالیا

شهر باستانی آسپندوس آنتالیا بزرگترین سازه آسیای صغیر در دوران حکومت روم ها بوده است. امروزه نیز یکی از نمونه های برتر و منحصر به فرد معماری روم ها را به نمایش می گذارد. این تئاتر طی سلطنت Marcus Aurelius در قرن دوم و در قسمت جنوبی شهر آنتالیا بنا شده است. طرح صندلی های ماموت مانند این بنا تقریبا گنجایش ۱۵ تا ۲۰ هزار نفر را دارند، امروزه این تئاترکاملا ترمیم شده، و برای فستیوال های موسیقی وجذب گردشگران تور آنتالیا استفاده می شود.

تصویری از بیرون شهر باستانی آسپندوس آنتالیا

سالن نیمه مدور تئاتر آسپندوس که به دو بخش گسترده شده است، دارای ۲۰ ردیف صندلی و ۱۰ راه پله در نیمه پایین تر و ۲۱ راه پله در قسمت بالایی آن می باشد. برنامه ها در ایوان طاق دار (سقف های چوبی و معلق) و در قسمت بالایی تئاتر برگزار می شوند. این ایوان سن مانند دو طبقه است و دارای دو ستون بلند و باریک می باشد که این ستون ها در سر در ورودی قرار گرفته اند. سالن اجتماعات نیز دارای سقف بوده و توسط سایه بان ها پوشش داده می شوند.

تصویری از دداخل شهر باستانی آسپندوس آنتالیا
تصویری از دداخل شهر باستانی آسپندوس آنتالیا

تاریخچه شهر باستانی آسپندوس آنتالیا

آسپندوس در دوران باستان، مهم ترین شهر پامفیلیه بوده است (پامفیلیه یا پامفیلیا منطقه‌ای در جنوب آسیای صغیر بوده که امروزه استان آنتالیا ترکیه می باشد). این شهر تاریخی در طی حکومت روم ها و با شروع تجارت بازرگانی وارد عصر جدیدی شد. بر اساس مدارک موجود، این شهر توسط (Diviner mospos) شخص معروف یونانی حدود ۱۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح کشف شد که ستاره شناسی از دوره هیتی نیز حدود ۸۰۰ سال قبل از میلاد مسیح متوجه شواهدی از وجود این شهر شده بود.

آسپندوس نیز همانند دیگر شهر های مجاور به دلیل متوقف شدن فعالیت های تجاری بندر و سیاست های امپراطور وقت آن زمان (Byzantine) با کاهش جمعیت روبه رو شد. در زمان سلطهSeljuk از این تئاتر بزرگ و با شکوه فقط به عنوان کاروان سرا استفاده می شد. تاریخ شهر آسپندوس به قرن های زیادی قبل از میلاد می رسد و شواهد نشان می دهد این شهر از اولین شهرهای جهان با سیستم ضرب سکه بوده است. در این شهر هنوز هم آثاری از ساختمان ها و بناهای باستانی دیده می شود که محبوب گردشگران تور آنتالیا است.

جشنواره برگزار شده در شهر باستانی آسپندوس آنتالیا

تئاتر میزبان جشنواره اپرا و باله Aspendos در سطح بین المللی میباشد که از سال ۱۹۹۴ توسط اپرا و باله ترکیه برگزار می شود، این نمایش با مخاطبانی حدود ۱۰،۰۰۰ نفر برگزار می شود.
دیلدا آخرین کنسرت خود را در ۲۸ آوریل ۱۹۸۷ در این مکان برگذار کرد.

تصویری از برگزاری جشن در شهر باستانی آسپندوس آنتالیا

آدرس شهر باستانی آسپندوس آنتالیا

Sarıabalı Mahallesi, Aspendos Yolu, 07500 Serik/Antalya, Turkey
شماره تماس : +۹۰ ۲۴۲ ۲۳۸ ۵۶ ۸۸

ساعت بازدید از شهر باستانی آسپندوس آنتالیا

این مجموعه همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۷ بعد از ظهر به روی بازدید کننده گان تور آنتالیا باز است.

منبع
Golfamsafa
eligasht
wikipedia

دیدگاه های مطلب

اولین کسی باشید که نظر میدهد “شهر باستانی آسپندوس آنتالیا | آمفی تئاتر شهر باستانی آسپندوس آنتالیا”

تمام حقوق این سایت برای ما محفوظ است.

تور تایلندتور بلغارستانتور صربستانتور استانبولتور آنتالیا